23 NEA standouts selected to 2013 All-State Boys Tennis Team - KAIT Jonesboro, AR - Region 8 News, weather, sports

23 NEA standouts selected to 2013 All-State Boys Tennis Team

LITTLE ROCK (KAIT) - The Arkansas Activities Association has released the 2013 All-State Boys Tennis team. 72 athletes received All-State honors, 23 of them are from Northeast Arkansas.

The team is below. NEA selections are in bold.

6A Boys Singles

Connor Mackey (Jonesboro)

Christian Mathis (Mountain Home)

Jaden McClellan (Mountain Home)

Spencer Turner (Lake Hamilton)

 

6A Boys Doubles

Sam Edwards (Jonesboro)

Davis McKee (Jonesboro)

Mason Mitchell (Jonesboro)

Tate Snider (Jonesboro)

Andrew Anderson (Greenwood)

T. Ray France (Greenwood)

Grady McCain (Greenwood)

Thomas Moore (Greenwood)

 

5A Boys Singles

Nick Bell (Lakeside)

Stuart Riser (Little Rock Christian)

Jake Jacoby (Pulaski Academy)

Smith Ney (Shiloh Christian)

 

5A Boys Doubles

Nic Anderson (Lakeside)

Jack Hill (Lakeside)

Spencer Kauffman (Lakeside)

Luke Lefler (Lakeside)

Ryan Panyard (Little Rock Christian)

Luke Van Dover (Little Rock Christian)

Grayson Greer (Pulaski Academy)

Hunter Harrison (Pulaski Academy)

 

4A Boys Singles

Matt Phillips (Valley View)

Jordon Thatch (Highland)

Rett Matthew (Maumelle)

Trent Brandon (Arkansas Baptist)

 

4A Boys Doubles

Easton Adams (Valley View)

Victor Redkol (Valley View)

Bradley McNerlin (Arkansas Baptist)

Ben Jeffrey (Arkansas Baptist)

Eric Bentley (Central Arkansas Christian)

Zach Grimes (Central Arkansas Christian)

Marshall Brooks (Subiaco)

Jack Moser (Subiaco)

 

3A Boys Singles

Quinton Mauldin (Piggott)

Grant Honeycutt (Bergman)

Conner Noland (Episcopal Collegiate)

Jack Nolan (Episcopal Collegiate)

 

3A Boys Doubles

Trevor Grubb (Piggott)

Will Jett (Piggott)

Derek Morrison (Bergman)

Drew Tabor (Bergman)

Scotty Nichols (Episcopal Collegiate)

Kihwan Yoo (Episcopal Collegiate)

Cordell McDonald (Smackover)

Josh Ziegler (Smackover)

 

2A Boys Singles

Grant Mason (Riverside)

Austin Reaves (Cedar Ridge)

Spence Reaves (Cedar Ridge)

Luke Anderson (Mulberry)

 

2A Boys Doubles

Andy Newman (Ridgefield Christian)

Matt Newman (Ridgefield Christian)

Levi Reed (Riverside)

Gavin Stone (Riverside)

Kollin Stone (Riverside)

Cody Webb (Riverside)

Ben Hargrove (West Side Greers Ferry)

Dylan Jones (West Side Greers Ferry)

Powered by Frankly