AAA Releases All-State Teams

Arkansas Activities Association

Release - Immediately

All State Basketball 2007

7A Boys

Fred Gulley                       Fayetteville

Kodi Burns                       FS Northside

Paul Henry                        FS Northside

Jake Bequette                   LR Catholic

Eric Brooks                       LR Central

Anthony Hurvey             LR Central

Trey Allison                     North Little Rock

Andre Clark                      North Little Rock

Steadman Harper             Pine Bluff

Marcus Murray               Pine Bluff

Lencoya Strain                 Pine Bluff

Kyle Moix                         Rogers

Jonathan Moore              Rogers

Nate Rakestraw                Springdale Har-Ber

Michael Sanchez             Springdale Har-Ber

Brett Wiley                       Van Buren

7A Girls

Rachel Carter                    Bentonville

Maddie Helms                  Cabot

Jamie Sterrenberg            Cabot

Sidney Stewart                 Conway

Chelsea Sublett                Conway

Hailey Nutt                       Fayetteville

Shanita Arnold                FS Northside

Marian Kursh                   FS Northside

Chelsea Jones                  FS Southside

Gabby Coleman               North Little Rock

Sherina Scott                    North Little Rock

LaShonia West                North Little Rock

Cheree Freeman               Pine Bluff

Katie Fehlig                      Rogers

Laura Beth Anderson     Springdale Har-Ber

Erin Gatling                       Van Buren

6A Boys

Brandon Jones                 Benton

Donavan Shaw                El Dorado

Marcus Britt                     Forrest City

Kelson Stewart                Forrest City

Stephon Weaver             Forrest City

Kajuan Watson               Jacksonville

Chris Parks                       Jonesboro

Jeremy Thomas                Jonesboro

LaDustin Williams           Jonesboro

Andy Lee                          Lake Hamilton

Cory Goodman                 LR Hall

A.J. Walton                      LR Hall

Rakeem Couch                 LR Parkview

Trey Finn                          LR Parkview

Jason Marks                     LR Parkview

Matt Cramblett                 Searcy

6A Girls

Grace Parker                     Benton

K.K. Woods                     El Dorado

Cassandra Jackson         Forrest City

Suzanne Fincham            Lake Hamilton

Jessica Weatherford       Lake Hamilton

Siedah Banks                   LR Parkview

RaeShara Brown              LR Parkview

Amanda Condery            Mountain Home

Brittney Richardson        Mountain Home

Kallie Bartee                     Searcy

Kristen Mosley                Sheridan

Whitney Lee                    Watson Chapel

Brea Banks                       West Memphis

Raquel Brigham               West Memphis

Tashley Gaines                West Memphis

Jelessa Williams              West Memphis

5A Boys

Brian Evans                      Alma

Rontrell Bailey                 Arkadelphia

Marquis Sledge               Batesville

Gabriel Osagie                  Blytheville

Cameron Burris                Camden Fairview

Carlton Williams              Camden Fairview

Rodney Brown                 Crossett

Stephen Blake                  Greenbrier

Skyler Bowlin                   Greene County Tech

Jason Church                   Greene County Tech

Kirk Porter                        Greene County Tech

Trey Sanders                    Harrison

Matt Walters                    Harrison

Jonathan Simms               Hot Springs

Gaby Ngoundjo               Little Rock Christian

Darren Enemouh              LR Fair

T.J. Williams                     LR Fair

Asaad Huntley                Magnolia

Jacoby Martin                  Magnolia

Zack Allen                        Mills University Studies

Nick Hansberry                Mills University Studies

Josh Trezvant                  Morrilton

Matt Mouzy                     Nettleton

Quinn Cooper                  North Pulaski

Alex Garmrath                  Paragould

Anson Bartlett                 Pulaski Academy

Cruz Williams                   Pulaski Academy

Allen Marks                     Pulaski Robinson

Colson Rakestraw           Siloam Springs

Brad Brantley                   Vilonia

EJ Buford                          West Helena Central

Curtis Thomas                 West Helena Central

5A Girls

Dannah Kemp                  Alma

Marci Moffitt                   Batesville

Ty O'Neill                          Beebe

Javahn Chew                    Blytheville

Whiquitta Tobar              Blytheville

Jasmine Conser                Camden Fairview

Brittany Johnson             Camden Fairview

Desiree Rogers                Camden Fairview

Destinee Rogers              Camden Fairview

C.C. Witcher                     HS Lakeside

Kiesha Forkum                 Greene County Tech

Megan Hale                      Greene County Tech

Chelsea Black                   Greenwood

Samantha Gray                 Greenwood

Vasha Sanders                 LR Fair

Mahagony Williams       LR Fair

Konisha Gaines               Magnolia

Deleisa Brown                  Mills University Studies

Whitney Brown               Mills University Studies

Melissa Mitchell              Mills University Studies

Noelle Jackson                 Morrillton

Shekinna Stricklen           Morrillton

Erica Wright                     Morrillton

Lindsey Farris                  Nettleton

Ariel Walker                     Paragould

Ashley Lax                       Pulaski Academy

A'Laeshia Adams            Pulaski Robinson

Cathy Ebenja                    Pulaski Robinson

Kacie Larkin                     Siloam Springs

Constance Alcon            Vilonia

Nykita Gordon                 West Helena Central

Cecily Young                   West Helena Central

4A Boys

Doug Marley                    Berryville

Ryan Farr                          Central Arkansas Christian

David Williams                Central Arkansas Christian

Calvin Sims                       Clarksville

CJ Chaten                         Dardanelle

Matt Haney                      Dardanelle

Bryan Allen                      Fordyce

Jordan Womack               Fountain Lake

Rodney Brown                 Hamburg

Javarus Curtis                  Hamburg

Laithe Massey                 Heber Springs

Dustin Todd                     Huntsville

Cooper Trumbo               Huntsville

Bradley Spencer              Lonoke

Anthony Allison             Marianna Lee

Channin Hardin               Marianna Lee

Michael Williams             Ozark

Devon Fountain              PB Dollarway

Michael Throesch           Pocahontas

Steven Idlet                      Prairie Grove

Jay Patterson                   Pulaski Oak Grove

Chris Brown                     Rivercrest

Marlon Tramble               Rivercrest

Murray Benton                Valley View

4A Girls

Jerica Hubbard                 Ashdown

Phagen Altom                  Bald Knob

Mackenzie Howerton      Berryville

Kelsey Hatcher                Central Arkansas Christian

Whitney Zachariason     Central Arkansas Christian

Lacey Phillips                   Clarksville

Whitney Biggs                Clinton

Courtney Olesen             Clinton

Crystal Kelleybrew          Dardanelle

Shayla Morris                  De Queen

Whitney Hameth             Dumas

Clevelon Robertson        Dumas

Bailey Woods                  Gentry

Courtney Sublett             Highland

Johanna Teneberge        Huntsville

JoBeth Williams               Huntsville

Jenny Evans                     Lonoke

Calisha Kirk                      Lonoke

Kassie Ross                     Mountain View

Meosha Bradley              PB Dollarway

Kim Middleton                 Pocahontas

Amanda Moore               Pocahontas

Dez Jones                         Rivercrest

Tammie Thornton            Star City

3A Boys

Colby Woolverton          Abundant Life

Terence Bobo                  Atkins

Matthew Manes              Bergman

Corey Cope                      Brookland

Brandon West                 Cave City

Colt Rainwater                 Charleston

Nick Heathscott               Conway St Joseph

Justin Arnold                   England

Jimmy Reed                      England

Cody Sutton                     Fouke

Joel Avance                     Genoa Central

Alex Beene                       Harding Academy

Kevin Brown                    Hughes

Kendric Smith                  Hughes

Stevie Johnson                Lafayette County

Jon McCarley                   Lamar

Coty Storms                     Lamar

Tyler Smalling                  Lavaca

Trent Smith                       Marmaduke

Mikel Maltbia                   Mayflower

Michael Woods               Pea Ridge

Justin Crain                      Perryville

Dominic Brewer               Prescott

Tony Hall                          Riverview

Zach Prothro                    Rose Bud

David Cline                       Shiloh Christian

David Schisler                  Shiloh Christian

Michael Lewis                  Smackover

Marcques McElroy         Smackover

Caleb Cooper                   Valley Springs

Landon Sullins                 Valley Springs

David Foster                    West Fork

3A Girls

Chelsea Riley                   Atkins

Tara LaRue                       Bergman

Ashley Taylor                  Bergman

Destiny Hughes              Bismarck

Jordan Witt                      Cave City

Sydney Grant                   Centerpoint

Brittany Groen                 Charleston

Brittany Stout                  Charleston

Anna Hiegel                     Conway St Joseph

Jordan Madden               East Poinsett County

Sade Madden                   East Poinsett County

Keely Duhon                    Genoa Central

Elizabeth Ashley             Harding Academy

Malorie Akin                    Harmony Grove

Laura Suggs                     Horatio

Jessica Anglin                 Hoxie

Jessica Guenette              Lavaca

Jenny Vining                    Marshall

Jade Brinkley                    Marmaduke

Ashley Arnold                 Mountainburg

Kayla Sandersfield          Pangburn

Brooke Elliott                   Perryville

Whitney Harris                Pottsville

Jasmine James                  Riverview

DeAnna Reeves              Rose Bud

Chelsea Garrison             Shiloh Christian

Megan Herbert                Shiloh Christian

Kendra Marsh                  Smackover

Courtney Mullins            Smackover

Viana Stanley                   Smackover

Renee Custer                    West Fork

Jordyn Ferrell                   West Fork

2A Boys

Akeem Lewis                    Augusta

Kendrick Whitaker          Bearden

Reggie Evans                   Bigelow

Michael Chambers          Caddo Hills

Josh French                      Carlisle

Andy Gann                       Cedar Ridge

T.J. May                            Danville

Jeffery Davis                    Dermott

Ronnie Davis                   Earle

Beau Branham                  Hackett

T.J. Burk                            Jessieville

James Anderson              Junction City

Walter Sparks                  Marvell

Robby Coppens              Midland

Glen Graham                     Riverside

Blake Hill                           Spring Hill

2A Girls

Janea Green                      Augusta

Nekera Rideout                Bearden

Mariane Rogers               Bearden

Jessica Shepherd             Buffalo Island Central

Julie Inman                       Carlisle

Jenny Redfern                  Danville

Dawn Billups                    Dermott

Jessica Broadway            Hillcrest

Mandy Masino                Jessievillle

Katie Richardson             Mineral Springs

Candace Woodruff         Mineral Springs

Janette Thompson          Mountain Pine

Marisa Johnson               Riverside

Rachael Looney               Walnut Ridge

Megan Raible                   Westside Johnson County

Leah Jacks                        Woodlawn

1A Boys

Houston Talmadge         Armorel

Marcus Williams             Bradley

Derek Reese                     County Line

Leon Smith III                  Delight

Kyle McCandlis               Izard County

Brent Raulston                 Jasper

Lucas Whisenhunt         Kirby

Derek Sanford                  Leslie

John Simmons                  Lockesburg

Cody Gustoff                   Maynard

Jesse Jenkins                   Melbourne

Drew Blocker                    Mt Vernon-Enola

Jonathan Evans               Nevada

Jeremiah Ellis                    Omaha

Kyle Duvall                      Sacred Heart

Nick Ivone                        Sacred Heart

Bryan Snow                      Scranton

Corey Murray                  Shirley

RJ Smith                            South Side Bee Branch

Jordan Methvin               St Joe

Ben Durbin                       St Paul

Sergio Trejo                      Trinity Christian

Kasey Humphries            Viola

Lucas Rains                      Viola

Jared Bailey                      West Side Greers Ferry

Jordan Hunter                  Wickes

Cody Speight                   Wickes

Michael Stobaugh           Wonderview

1A Girls

Makala McNair                Alpena

Brittany Brooks               Armorel

Tabitha Cole                     Blevins

Kim Sutterfield                 Calico Rock

Moriah Sullins                 Concord

Nicole Martin                   Deer

Celeste Key                      Delight

Morgan Starling              Delight

Henriette Ellingsen          Fourche Valley

Nakeia Guiden                  Guy-Perkins

Hannah Young                Jasper

Hannah Drewy                 Leslie

Jessie Maynard               Locksburg

Julie Mahan                      Nemo Vista

Olivia Morris                    Melbourne

Erica Biard                        Mt Pleasant

Jessica Dammann            Sacred Heart

Jessica Hale                      Scranton

Kylie Schluterman           Scranton

Chelsea Woods               St Joe

Rachael Thompson         Timbo

Micah Thompson            Viola

Madison Craft                  Weiner

Whitney Brock                West Side Greers Ferry

Savannah Bailey              Wickes

Lakyn Garrison                Wickes